Badminton ispisao istoriju u Republici Srpskoj
Badminton je po prvi put postao dio Malih olimpijskih igara Republike Srpske i školskog sporta Republike Srpske — za sada na mala vrata, ali sa ogromnim ambicijama!
U projekat su ove godine uključene osnovne škole iz dobojske, banjalučke i semberske regije, uz podršku Gorica Bilak ispred Saveza za školski sport Republike Srpske i Marko Pantović ispred Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske.
Događaju su prisustvovali i Dario Milačak, predsjednik Badminton saveza Republike Srpske u osnivanju, te Brane Srdić, predsjednik Badminton saveza BiH.
Badminton klub Sertini Doboj posebno izdvaja svoje članove iz Osnovna škola Vuk Stefanović Karadžić Doboj i Osnovna škola Sveti Sava Doboj.
Jovan Đukanović osvojio je 1. mjesto i pehar u kategoriji stariji dječaci, dok je Sara Vidaković osvojila srebro u kategoriji starije djevojčice.
Iz našeg kluba nastupili su i Luka Blagojević i Simona Ristić.
Zahvaljujemo se svima koji su bili dio organizacije ovog istorijskog događaja za badminton u Republici Srpskoj!
Finalni turnir u badmintonu u okviru MOI RS, osvajači odličja:
Djevojčice mlađi uzrast:
- Marija Kalabić, OŠ Đura Jakšić, Banja Luka
- Lena Kaurin, OŠ Borisav Stanković, Banja Luka
- Maja Mihaljčić, OŠ I. G. Kovačić, Banja Luka
Djevojčice stariji uzrast:
- Danica Gligorić, OŠ Borisav Stanković, Banja Luka
- Sara Vidaković, OŠ Sveti Sava, Doboj
- Milica Gligorić, OŠ Borisav Stanković, Banja Luka
Dječaci mlađi uzrast:
- David Šaroch, OŠ I. G. Kovačić, Banja Luka
- Vladimir Šaroch, OŠ Aleksa Šantić, Banja Luka
- Aksentije Gligorić, OŠ Borisav Stanković, Banja Luka
Dječaci stariji uzrast:
- Jovan Đukanović, OŠ Sveti Sava, Doboj
- Aleksandar Ćubić, OŠ Sveti Sava, Bijeljina
- Aleksandar Đokić, OŠ Sveti Sava, Bijeljina









